• Музичні подарунки для музикантів

STRUNAL

Виводити по Сортувати за ціною 123>>

За брендами

За ЦінамиЧеський Strunal (Cremona) - один з небагатьох виробників, хто по цю пору робить свої гітари в Європі, а не відправляє замовлення в Азію. Тобто це дійсно європейські гітари. Фабрика розташована на заході Чехії, неподалік від курорту Карлові Вари.
Гітара Cremona - це не просто гітара. У пізньому СРСР це був збірний термін для позначення будь-якої пристойної серійної гітари, виробленої за кордоном, але в межах соц.лагеря. Іспанські та американські гітари за залізну завісу практично не потрапляли. А в Китаї ще здійснювали великий стрибок, і про гітари нічого не знали. У ті роки в Чехословаччині, в місті Люби побудували велику фабрику, яка мала задовольняти трудящих від Одера до Амура.

Фабрику побудували не на порожньому місці. У Люби і околицях майстри робили смичкові інструменти ще з початку 19 століття. Cremona - це чеський аналог підмосковного Шихова, історія дуже схожа, там теж історично майстрували народні інструменти і гітари. Шихово знаходиться поблизу Звенигорода, "підмосковній Швейцарії". А Люби - неподалік від курорту Карлові Вари.

На цьому схожість в загальному закінчується. Люби - це самий захід Чехії, майже Німеччина. Тому знаменита німецька пунктуальність і грунтовність читаються в продукції Cremona так само ясно, як відомі російські властивості - шиховских гітарах. З поправкою на фабричні технології, звичайно...

Над чехами не тяжіла руська 7-струнна традиція. Руська 7-струнка має характерні прикмети: гриф на гвинті, схема Шерцера під декою, ширина грифа близько 50мм. Всі радянські музичні фабрики до кінця 80-х виробляли тільки 7-струнки. У якийсь момент звідти зняли 7-й колок, пересверлили підставку під 6 струн і назвали 6-стрункою. Однак отриманий мутант не був схожий ні на класичну іспанську гітару (з широким грифом, під синтетичні струни), ні на американський дредноут. А гітарна мода 70-х наполегливо вимагала "західні" 6-струнки, щоб грати Бітлз і Роллінг Стоунз...


Чеська Cremona спочатку виробляла "західні" типи гітар. В основному це були нескладні версії іспанських гітар з використанням місцевих доступних порід дерева. Спочатку під декою була схема Шерцера, пізніше з'явився віяло, як на "справжніх" іспанців. Грифи кленові або букові, накладки і підставки з бука. Корпус робили з клеєної кленової або букової фанери, деку з ламінату з покриттям ялиновим шпоном. Гриф вклейной на шпильці. Гітари покривали лаком НЦ, накладки трохи тонували. В цілому конструкція була важкою, але дуже живучою. Вона пристойно грала з синтетичними струнами. А міцність її була настільки "із запасом", що дозволяла довго виносити металеві струни. Це її властивість виростило ціле покоління радянських гітаристів, які звикли до поєднання широкого класичного грифа і металевих струн.

Крім класичних моделей, Cremona виробляла і акустики з вузьким грифом, схожі на дредноути, їх було набагато менше. Все ж в історії Cremona - це класична гітара.

Все різко змінилося на початку 90-х, з розпадом РЕВ. Ринок на Сході фактично схлопнувся. Назва Cremona негайно відібрали сусіди-італійці. Cremona - назва італійської провінції, знаменитої своїми скрипковими майстрами. Тому робити в Чехії інструменти Cremona, це все одно що робити Бордо під Волоколамському... Фабрика змінила назву на Strunal і була приватизована у вигляді АТ, причому левова частка акцій опинилася в руках колишнього начальства. Корінна відмінність від Шихова тут, що замість того, щоб продати свої частки і купити нерухомість на Кіпрі, власники зайнялися реконструкцією фабрики. З'явилося нове західне устаткування. Клас виробництва істотно виріс. Гітари отримали масивні деки з канадського кедра, палисандровые накладки, поліуретанове лакове покриття. Вони стали непогано грати в своєму класі, потіснивши початкові іспанські моделі.


Продукція Strunal істотно відрізняється від старої Cremona. Всі класичні моделі - з віялом під декою. Гриф тепер не вклеюють на шип, його фіксують на шпонках. Це спрощує конструкцію гітари і навіть покращує її ремонтопридатність. Але автоматично виключає використання металевих струн. Сучасний Strunal точніше і звучнее, але куди менш живучий, ніж колишня Cremona. Хоча ступінь добротності як і раніше дуже висока. Матеріал добре витриманий, технології дотримуються. А сучасні грифи з махагоні менш примхливі, ніж були букові...

Strunal - це краще або гірше, ніж Cremona? Місце і руки загалом однакові. Cremona була надійна, але небагата звучанням. Strunal - це сучасні гітари європейської якості. Цілком конкурентноспроможні на тлі іспанських брендів і помітно перевершують рівноцінні азіатські.


На ринку
з 2008 року

Офіційна гарантія на
музичні інструменти
від виробника

Варіанти оплати

Доставка

КОНТАКТИ:

© 2008-2020 JustMusic – магазин музичних інструментів | м.Київ, вул.М.Ушакова 8а